Męstwo

John Gwynne „Męstwo”

31 października 2018

Tytuł oryginału: Valour
Przekład Marcin Mortka

Wydanie: 1
Oprawa: twarda
ISBN 978-83-66065-25-3
Liczba stron: 800

Cena: 49,00

“Męstwo”, drugi tom cyklu “Wierni i Upadli” autorstwa Johna Gwynne’a, trzyma w napięciu równei mocno jak pierwszy.

Ziemie Wygnanych są rozdarte wojną. Armia najwyższego króla Nathaira maszeruje przez jej krainy, rzucając wyzwanie każdemu, kto stanie na drodze jego świętej krucjacie. Po swej stronie ma Rhin, słynącą ze sprytu królową Cambrenu, przez co nie znajduje wielu godnych siebie przeciwników. Niemniej Rhin, która ma o wiele większe ambicje, rozkręca sieć własnych intryg.

Cywen, porzucona przez rodzinę w kraju opanowanym przez wroga, musi walczyć o przetrwanie, ale musi porzucić marzenia o ucieczce, gdyż Nathair oraz Calidus, jego budzący niepokój doradca, poznają jej prawdziwą tożsamość i nie mają zamiaru wypuścić z rąk. Dzięki niej bowiem otrzymują szansę na zabicie swego największego wroga.

Tymczasem młody wojownik Corban umyka wraz z garścią towarzyszy z podbitej ojczyzny do jedynego kraju, który może im udzielić schronienia. By tam się dostać, muszą przebyć Cambren i uniknąć śmierci z rąk wrogich oddziałów, olbrzymów i zajadłych górskich wilkunów. Co więcej, musi dokładać wszelkich starań, by stać się tym, za którego wszyscy go uważają – Jasną Gwiazdą i zbawcą Ziem Wygnanych.

Świat śmiertelników, uwikłany w zmagania o władzę i przetrwanie, nie jest jednakże świadom największego zagrożenia. W Zaświecie mroczne siły przygotowują się, by wysłać zastęp Upadłych do świata materialnego i zakończyć wojnę z Wiernymi raz na zawsze.

https://hrosskar.blogspot.com/2019/01/mestwo-john-gwynne.html